W szpitalu zmarła 12-letnia Pola ranna w wypadku na S3 pod Zieloną Górą...

18 lipiec 2021
Autor: 
W szpitalu zmarła 12-letnia Pola ranna w wypadku na S3 pod Zieloną Górą... Redakcja/archiwum

Jechali na obóz kolarski w góry, na trasie S3 pod Zieloną Górą doszło do poważnego wypadku. Bus uderzył w wojskowe auto. 12-letnia Pola została ciężko ranna, niestety dziewczynka przegrała walkę o życie w szpitalu.

W poniedziałkowe przedpołudnie, 5 lipca, o godzinie 11:11. Na trasie S3 na odcinku Zielona Góra - Nowa Sól doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierujący busem marki Volkswagen przewoził siedmioro dzieci z Kołobrzegu na obóz kolarski w górach. Nagle mężczyzna uderzył w pojazd wojskowy Tarpan Honker, który zabezpieczał kolumnę wojskową transportująca czołg. 

Busem podróżowało siedmioro dzieci w wieku 11-15 lat oraz kierowca. W ciężkim stanie do szpitala trafiła 12-letnia dziewczynka, która była reanimowana. Naziemnymi zespołami pogotowia do okolicznych szpitali przewieziono natomiast pięcioro nastolatków. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby zostały tylko lekko poturbowane.

Niestety mimo wysiłku lekarzy, życia 12-letniej Poli nie udało się uratować. Tragiczną wiadomość przekazał Klub Kolarski "Ziemia Kołobrzeska". - Dziś nasze kolarskie serce rozpadło się na miliony kawałków
Nasza Pola, nasza iskierka, waleczna, zawsze uśmiechnięta, Nasza kolarka z warkoczem odeszła, aby ścigać się teraz po niebiańskich torach, szosach. Pola nie przegrała, Pola zmieniła team... - czytamy w poście klubu.

Przeczytaj też: Elżbieta Witek promowała Polski Ład. Policja blokowała przeciwników PiS-u (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u