Podziemna kolejka powstanie w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym!

18 lipiec 2021
Podziemna kolejka powstanie w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym! lubuskie.pl

Podziemna kolejka kilkadziesiąt metrów pod ziemią w obiekcie fortyfikacyjnym. Brzmi fajnie? Taka atrakcja powstania w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym!

Międzyrzecki Rejom Umocniony jest jedną z turystycznych pereł ziemi lubuskiej. MRU należy do największych podziemi fortyfikacyjnych świata, a jednocześnie rezerwatów nietoperzy. Muzeum wspólnie z sąsiadem z Brandenburgii - Muzeum Wzgórza w Seelow realizują projekt „Na szlaku wspólnej historii”. Ma on rozpromować wspólne, transgraniczne oferty turystyczne.

W obiektach po obu stronach Odry powstają nowe ekspozycje. Obecnie w MRU trwa rozbudowa siedziby Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy. Nowy budynek ma kształt bunkra, zastąpił barak, w którym znajdowała się wystawa eksponatów. Oprócz stałej wystawy znajdować się w nim będą pomieszczenia socjalne, magazyny, biura, salka multimedialna, toalety i kasa. Budynek jest w fazie wykończenia, pozostały jeszcze prace instalacyjne i wyposażenie wnętrz.

Jednak najważniejszą atrakcją Pniewa są obiekty fortyfikacyjne związane systemem podziemnej komunikacji. To 30 km podziemnej trasy pełnej tajemnic. W ramach projektu uruchomiona zostanie kolejka wąskotorowa, która będzie kursować w jednym z podziemnych korytarzy – między bunkrem nr 716 i skrzyżowaniem z tunelem łączącym bunkier 717 z podziemnym dworcem kolejowym Heinrich. Zakupione zostaną odpowiednie lokomotywy i wagony oraz zmodernizowany tabor kolejowy. Kolejka obsługiwać będzie zarówno wycieczki, jak i służyć lekcjom muzealnym.

Źródło: lubuskie.pl

Przeczytaj też: Elżbieta Witek promowała Polski Ład. Policja blokowała przeciwników PiS-u (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.