Kierowcy nie stosowali się do znaku STOP. Wszystko nagrywał policyjny dron!

20 lipiec 2021
Kierowcy nie stosowali się do znaku STOP. Wszystko nagrywał policyjny dron! Lubuska Policja

Policyjne kontrole z użyciem drona. Funkcjonariusze swoją uwagę skupili na kierowcach zbliżających się do znaku STOP, usytuowanych przy wjeździe na Drogę Krajową numer 32 pod Gubinem!

W czwartek, 15 lipca krośnieńscy policjanci wspomagani przez policjantów ze świebodzińskiej grupy Speed, przy użyciu wideorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości kontrolowali prędkość, z jaką kierowcy prowadzą pojazdy, a także ich zachowanie na drodze.

Dzięki możliwościom policyjnego drona obsługiwanego przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji z Gorzowa Wielkopolskiego mogli obserwować kierowców zbliżających się do znaku STOP, w szczególności na skrzyżowaniu dróg DW286 z DK32 oraz na wjeździe z drogi krajowej do Gubina, gdzie dochodzi do częstych zdarzeń drogowych.

Uwaga mundurowych skupiona była nie tylko na niestosowaniu się do znaku STOP, ale również obowiązującym na ul. Kresowej w Gubinie zakazie wyprzedzania. Zarejestrowane wykroczenia przekazywane były do będących w pobliżu patroli, które wyciągały konsekwencje wobec kierowców łamiących przepisy.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Czytaj także - Kilkunastotonowa rura śmiertelnie przygniotła mężczyznę pod Gorzowem!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.