Wiózł 23 tonu tłuszczu bez ważnego certyfikatu! Przewoźnik zapłaci kilkanaście tys. złotych kary!

20 lipiec 2021
Wiózł 23 tonu tłuszczu bez ważnego certyfikatu! Przewoźnik zapłaci kilkanaście tys. złotych kary! WITD

Kierowca rosyjskiej ciężarówki okazał do kontroli zezwolenie EKMT wraz z certyfikatem bezpieczeństwa wydanym na inny pojazd niż ten, którym wykonywany był przewóz. Teraz przewoźnikowi grozi kara pieniężna w wysokości 12 tysięcy złotych.

W piątek, 16 lipca na autostradzie A2 koło Świecka lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli rosyjski ciągnik siodłowy z naczepą. Ciężarówką przewożono około 23 ton tłuszczu zwierzęcego technicznego z Rosji do Danii.

Kierowca okazał do kontroli zezwolenie EKMT uprawniające m.in. do przejazdu przez terytorium Polski. Zezwolenie to ważne jest tylko wtedy, gdy towarzyszą mu kompletnie wypełnione certyfikaty potwierdzające spełnienie przez pojazdy odpowiednich wymagań technicznych.

Jeden z okazanych przez kierowcę certyfikatów okazał się nieprawidłowy, ponieważ został wydany na inny pojazd. Jest to równoznaczne z nieposiadaniem odpowiedniego zezwolenia.

Kierowcę ukarano mandatem karnym, a wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tysięcy złotych. Dodatkowo pojazd został usunięty na parking strzeżony, gdzie pozostanie do czasu wpłacenia kaucji na poczet przewidywanej kary pieniężnej oraz okazania odpowiedniego zezwolenia.

Czytaj także - Kilkunastotonowa rura śmiertelnie przygniotła mężczyznę pod Gorzowem!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.