Śmierć nad wodą. Strażacy wyłowili ciało topielca spod Krosna Odrzańskiego (ZDJĘCIA)

24 lipiec 2021
Autor: 
Strażacy wyłowili ciało topielca spod Krosna Odrzańskiego Redakcja

Potwierdził się czarny scenariusz. Strażacy wyłowili ciało mężczyzny, który topił się w jeziorze Dąbie Wielkie koło Krosna Odrzańskiego.

Akcja ruszyła w piątek, 23 lipca, po godzinie 14:00. Mężczyzna pływający przy dzikiej plaży nad jeziorem Dąbie Wielkie zauważył w oddali topiącego się człowieka. Nagle zniknął on z pola widzenia.

Na miejsce wyruszyły miejscowe zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Następnie do akcji zaangażowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Południe", do której wchodzą strażacy z Zielonej Góry i Nowej Soli.

Strażacy przeszukiwali powierzchnię akwenu z łódek oraz przeczesywali obszar pod powierzchnią wody. Działania, które trwały aż do wieczora, nie przyniosły jednak żadnego rezultatu.

Wyłowiono ciało mężczyzny

Od sobotniego poranka, 24 lipca, strażacy znów działali na jeziorze w Dąbiu. Do pomocy oprócz nurków z Zielonej Góry przyjechała m.in. grupa strażaków z Poznania, która wyposażona jest w sonary.

Po kilku godzinach akcji ratownikom udało zlokalizować się zwłoki mężczyzny. - Ciało zostało wyłowione z wody - informuje mł. kpt. Piotr Gabrowski, rzecznik straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim.

Teraz sprawą zajmuje się policja i prokuratura. W pobliżu dzikiej plaży znajdował się m.in. rower oraz ubrania mężczyzny. Policja nie znalazła jednak żadnych rzeczy, które pozwoliłyby na ustalenie jego tożsamości.

Przeczytaj też: Tragedia nad jeziorem w Sławie. Utonęła kobieta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u