Masowo kradł paliwo na stacjach koło Zielonej Góry. 25-latek trafił za kratki

27 lipiec 2021
Autor: 
Masowo kradł paliwo na stacjach koło Zielonej Góry. 25-latek trafil za kratki Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który masowo kradł paliwo na stacjach w całym powiecie. Złodziej był poszukiwany do odbycia kary.

W ostatnim czasie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze trafiało mnóstwo zgłoszeń o kradzieżach paliw na stacjach benzynowych. Mechanizm działania był za każdym razem bardzo podobny. Szybko okazało się więc, że za wszystkim stoi jedna osoba.

- Podjeżdżał autem, do którego montował skradzione tablice rejestracyjne, tankował do pełna, a następnie wlewał paliwo do kanistrów. Za każdym razem pilnował, żeby nie przekroczyć 500 złotych, a więc nie popełnić przestępstwa - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

25-latek poszukiwany do odbycia kary

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zatrzymali 25-latka w jednej z miejscowości pod Zieloną Górą. To mężczyzna bardzo dobrze znany policjantom. Był już wcześniej wielokrotnie notowany i dodatkowo jeszcze poszukiwany do odbycia kary aresztu za przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymany przyznał się do licznych kradzieży paliwa. Straty to co najmniej 5 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Przeczytaj też: Plaga pijanych kierowców na drogach koło Żagania. Rekordzistka miała 3 promile


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u