Akcja służb na granicy z Niemcami. Firmy transportowe przemycały narkotyki (ZDJĘCIA)

12 sierpień 2021
Akcja służb na granicy z Niemcami. Firmy transportowe przemycały narkotyki Fot. CBŚP, KAS

Akcja CBŚP i KAS na polsko-niemieckiej granicy. Rozbito grupę przestępczą, która przemycała narkotyki. Heroinę i haszysz woziły dwie firmy transportowe.

Sprawa ma swój początek w lutym 2021 roku, kiedy policjanci CBŚP z Wrocławia ustalili, że na teren Polski trafiają narkotyki z Europy Zachodniej. Jeszcze w tym samym miesiącu przejęto blisko 150 kg haszyszu i zatrzymano 2 podejrzanych.

Zorganizowana grupa przestępcza

Szybko okazało się, że w przestępczy proceder zaangażowane są dwa przedsiębiorstwa. Firmy transportowe przemycały narkotyki ciężarówkami. Do kolejnej realizacji doszło na granicy polsko-niemieckiej w Słubicach.

- Przejęto blisko 27 kg heroiny, wartej ponad 6 milionów złotych. Narkotyk był ukryty w kabinie kierowcy, któremu przedstawiono zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy środków odurzających. Kolejne działania przeprowadzono na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. - informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Łącznie w sprawie występuje 8 podejrzanych. Policjanci CBŚP i prokuratorzy ustalają wszystkie aspekty działania gangu. Przemyt znacznych ilości narkotyków zagrożony jest grzywną oraz karą od 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Wypadek na budowie. Spadł z rusztowania - doznał urazu kręgosłupa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u