Policyjny śmigłowiec w zielonogórskim szpitalu. Przyleciał po serce do przeszczepu!

28 sierpień 2021
Policyjny śmigłowiec w zielonogórskim szpitalu. Przyleciał po serce do przeszczepu! Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Policyjny śmigłowiec z Poznania wylądował na lądowisku szpitala w Zielonej Górze. Policjanci przylecieli po serce do przeszczepu!

W sobotę, 28 sierpnia około godziny 16:30 policyjny śmigłowiec Bell 407GXi wylądował na lądowisku Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Powód wizyty? Przeszczep serca! - Koordynacja wszystkiego trwała od wczorajszego wieczoru do 3.00 rano - relacjonuje Lesław Depta, koordynator ds. transplantacji Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Serce jest obecnie w drodze do szpitala w Zabrzu. Od dawcy z zielonogórskiego szpitala do przeszczepu pobrano także wątrobę, która trafi do pacjentki w Warszawie i nerki, które pojechały do Poznania.

- To szóste wielonarządowe pobranie w tym roku. W poprzednim było ich 11, to najwięcej w Lubuskiem. - dodaje Lesław Depta.

Przeczytaj też: Patryk Dudek opuszcza Falubaz Zielona Góra. "To jedna z najtrudniejszych decyzji"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u