Podczas Winobrania wpadły 4 poszukiwane osoby! Policja wystawiła 123 mandaty!

13 wrzesień 2021
Podczas Winobrania wpadły 4 poszukiwane osoby! Policja wystawiła 123 mandaty! Redakcja archiwum/KMP Zielona Góra

W niedzielę oficjalnie zakończyło się kolejne Winobranie w Zielonej Górze. Codziennie nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwało ponad 100 policjantów. Czy było bezpiecznie?

Codziennie nad bezpieczeństwem uczestników imprez winobraniowych czuwało około 100 policjantów, a podczas weekendów policyjnych patroli było jeszcze więcej. Tak duża ilość służb nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie innych jednostek policji województwa lubuskiego. W zabezpieczeniu dni Zielonej Góry brali udział także policjanci z: Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego oraz komend powiatowych w Nowej Soli, Świebodzinie, Krośnie Odrzańskim, Międzyrzeczu, Wschowie, Żarach i Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Działania "Trzeźwy kierowca"

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierowca”, podczas których codziennie kontrolowali stan trzeźwości kierujących na wybranych ulicach i w różnych miejscach miasta. Podczas działań wpadły m.in. dwie osoby po użyciu alkoholu to 74-letni kierujący volkswagenem mężczyzna, który zatrzymany został na Szosie Kisielińskiej oraz 43-letnia kobieta, zatrzymana na ulicy Chopina.

Kobieta wydmuchała prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. 43-latka była zaskoczona obecnością alkoholu w swoim organizmie, ale przyznała policjantom, że dzień wcześniej była na imprezie gdzie piła alkohol. Ponadto okazało się, że kobieta odwoziła właśnie do szkoły swoje dziecko.

Winobranie było spokojne i bezpieczne

Tegoroczne Winobranie przebiegało spokojnie i w ocenie policjantów było jednym z najbezpieczniejszych w ciągu ostatnich kilku lat. podczas całego Winobrania policjanci zatrzymali 24 sprawców przestępstw na tzw. gorącym uczynku - byli to głównie nietrzeźwi kierujący oraz osoby posiadające narkotyki.

Podsumowanie policyjnych działań w czasie „Dni Zielonej Góry”:

 • sprawcy przestępstw zatrzymani „na gorącym uczynku” - 12,
 • zatrzymane osoby poszukiwane - 4,
 • zatrzymane osoby nietrzeźwe: - 16,
 • ujawniono wykroczeń: - 437,
  - sporządzono wnioski o ukaranie do sądu - 38,
  - sporządzono mandatów karnych - 123,
 • przeprowadzone interwencje - 245,
 • osoby wylegitymowane - 751,
 • skontrolowane pojazdy - 76,

Czytaj także - Pilotażowy program zbiórki plastikowych butelek typu PET w Sulechowie!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u