Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry. Jedna osoba nie żyje, około 50 jest rannych. Trwa akcja ratownicza (ZDJĘCIA)

13 wrzesień 2021
Autor: 
Tragiczny wypadek koło Zielonej Góry Redakcja

Śmiertelny wypadek na DK32 koło Zielonej Góry. Jedna osoba nie żyje, a około 50 zostało rannych. Trwa akcja ratownicza. Droga jest całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do zielonogórskich służb w poniedziałkowe popołudnie, 13 września, po godzinie 15:30. Na trasie Zielona Góra - Leśniów Wielki doszło do czołowego zderzenia autobusu PKS Zielona Góra (relacja Zielona Góra - Gubin) z busem transportu medycznego, który prawdopodobnie przewoził leki do aptek.

Na miejscu pracuje już dziesięć zastępów straży pożarnej, wiele zespołów pogotowia oraz kilka patroli policji. Do akcji zadysponowano również cztery śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania oraz Wrocławia.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Jedna osoba nie żyje, są ranni

Medycy przeprowadzili już segregację medyczną. - Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. To kierowca busa - informuje st. kpt. Dariusz Szymura, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Ponadto około 50 osób zostało poszkodowanych. Trzy z nich zakwalifikowano jako "czerwone", czyli ciężko ranne. Trwa akcja ratownicza. Strażacy używają wielu zestawów narzędzi hydraulicznych.

Droga krajowa nr 32 jest całkowicie zablokowana. Wkrótce na miejsce dojedzie prokurator. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane.

Godzina 17:20 - Na chwilę obecną do szpitali przetransportowano 23 osoby. Poszkodowani trafili do lecznic w Zielonej Górze, Żarach, Krośnie Odrzańskim oraz Nowej Soli.

Godzina 18:30 - Do szpitala w Zielonej Górze odjechał podstawiony autobus MZK Zielona Góra z 26 osobami. To pasażerowie autobusu, którzy doznali niegroźnych obrażeń. Wszyscy przejdą dodatkowe badania.

Godzina 21:00 - Szpital w Zielonej Górze uruchomił infolinię dla rodzin poszkodowanych - 68 32 96 341.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u