Wysadził bankomat w Niemczech. Wpadł w Polsce, bo... przekroczył prędkość

20 wrzesień 2021
Autor: 
Wysadził bankomat w Niemczech. Wpadł w Polsce, bo... przekroczył prędkość Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali 31-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wysadził bankomat w Niemczech. Wpadł, bo jechał za szybko.

Wszystko wydarzyło się w Brzeziach koło Sulechowa. Funkcjonariusze zielonogórskiej drogówki podczas służby zatrzymali 31-letniego kierowcę Nissana, który jechał 114 km/h na "pięćdziesiątce".

Wysadził bankomat w Niemczech

Szybko okazało się, że nie będzie to zwykła kontrola.

- Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wysadzenie bankomatu - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Zgodnie z niemieckim kodeksem karnym 31-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: 78-latek poszedł na grzyby i zgubił się w lesie. Akcja poszukiwawcza pod Żaganiem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u