Pijany przyjechał na stację paliw, aby kupić alkohol. Wydmuchał blisko 3 promile

20 wrzesień 2021
Świebodzin: Pijany przyjechał na stację paliw, aby kupić alkohol Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Miał blisko trzy promile alkoholu i prowadził auto. Pijany przyjechał na stację paliw koło Świebodzina. Tam 35-latek został obywatelsko zatrzymany.

Kompletnym brakiem rozsądku wykazał się 35-letni kierowca zatrzymany na stacji paliw w Rosinie (gmina Świebodzin). Mężczyznę ujęła rodzina, która również zjechała na postój.

- Widząc mężczyznę, który ewidentnie jest pod wpływem alkoholu, odebrali mu kluczyki i wezwali policję. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał 35-latka - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Miał blisko trzy promile alkoholu

Wynik badania alkomatem tylko potwierdził podejrzenia świadków. Mężczyzna wydmuchał blisko trzy promile i mówił, że przyjechał tylko kupić alkohol. Jednocześnie okazało się, że 35-latek nie ma uprawnień do kierowana pojazdami.

- Grozi mu kara do 2 lat więzienia, obowiązek wpłaty 5 tysięcy na specjalny fundusz, kara grzywny i minimum 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - informuje asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Wysadził bankomat w Niemczech. Wpadł w Polsce, bo... przekroczył prędkość


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u