Kierowcy nagrywali wypadek ciężarówki na S3 pod Zieloną Górą. Dostali mandaty!

22 wrzesień 2021
Kierowcy nagrywali wypadek ciężarówki na S3 pod Zieloną Górą. Dostali mandaty! Redakcja

Ciężarówka przewróciła się na trasie S3 pod Zieloną Górą i całkowicie zablokowała ruch w jednym kierunku. Kierowcy jadący z naprzeciwka wyciągali telefony i nagrywali zdarzenie podczas jazdy! Posypały się mandaty.

We wtorek, 21 września, około godziny 14:50 na trasie S3 doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego. Pojazd uderzył w bariery i przewrócił się całkowicie blokując ruch na odcinku Sulechów - Zielona Góra. Ranny kierowca ciężarówki trafił do szpitala na szczegółowe badania. W międzyczasie okazało się, że mężczyzna jest pijany. Wydmuchał blisko 1,8 promila alkoholu. 

Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia policjanci ruchu drogowego zauważyli bardzo niepokojące zjawisko, które już wcześniej wielokrotnie obserwowali przy okazji obsługi innych zdarzeń drogowych. Wielu kierujących przejeżdżających obok leżącej ciężarówki postanowiło nagrać miejsce zdarzenia telefonem komórkowym jednocześnie jadąc i nie kontrolując co dzieje się przed nimi na drodze.

Kręcąc filmy, kierowcy puszczali swobodnie kierownicę, tracąc w ten sposób zupełnie kontrolę nad prowadzonym pojazdem! Kilku z nich zostało zatrzymanych i ukaranych przez policjantów mandatami i punktami karnymi za korzystanie z telefonów podczas jazdy. 

W Polsce mandat za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy wynosi 200 złotych i 5 punktów karnych. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u