Gmina Nowogród Bobrzański: W wodociągu wykryto bakterie coli. Woda nie nadaje się do picia

24 wrzesień 2021
Gmina Nowogród Bobrzański: W wodociągu wykryto bakterie coli Pixabay

W wodzie dostarczanej do mieszkańców Nowogrodu Bobrzańskiego i okolicznych wsi wykryto bakterie z grupy coli. Trwa dezynfekcja i płukanie wodociągu.

Pojedyncze bakterie z grupy coli wykryto w wodociągu, który zaopatruje w wodę Nowogród Bobrzański, Białowice, Cieszów, Dobroszów i Klępinę.

- Woda do celów konsumpcyjnych, czyli picia, przygotowywania posiłków i potraw, do mycia warzyw i owoców, mycia naczyń i rąk oraz do kąpieli nadaje się wyłącznie po przegotowaniu - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Nowogrodzie Bobrzańskim przystąpił do dezynfekcji i płukania stacji uzdatniania wody oraz sieci wodociągowej. Zlecono też wykonanie kolejnych badań. Te zostaną przeprowadzone w przyszłym tygodniu.

Przeczytaj też: Leśnicy z Zielonej Góry zapraszają na sadzenie drzew. Przygotowano 36 tysięcy sadzonek


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u