Nowa Sól: 39-latek wycinał katalizator z ciężarówki. Wpadł na gorącym uczynku!

30 wrzesień 2021
Nowa Sól: 39-latek wycinał katalizator z ciężarówki. Wpadł na gorącym uczynku! Lubuska Policja

Nowosolscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który próbował ukraść katalizator warty około 5 tysięcy złotych. 39-latek przyznał się do winy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

W piątek, 24 września nowosolscy policjanci, patrolując ulice miasta zauważyli mężczyznę, który „majstrował” przy pojeździe ciężarowym i nerwowo się przy tym rozglądał. Funkcjonariusze szybko wybiegli z radiowozu, ponieważ mieli przypuszczenie, że mężczyzna ten próbuje ukraść katalizator. Tak też było.

Mężczyzna na widok mundurowych zaczął uciekać, trzymając w ręku szlifierkę kątową. Podczas ucieczki porzucił narzędzie, przeskoczył przez płot i próbował zgubić policjantów. To jednak mu się nie udało. Po krótkim pościgu pieszym był już w ich rękach. Podczas dalszych czynności okazało się, że 39-latek chciał przy pomocy szlifierki wyciąć katalizator z pojazdu.

Właściciel wycenił wartość części na ponad 5 tysięcy złotych. 39-latek usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży. Przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

Przeczytaj też: Policyjny pies do zadań specjalnych. Lara przechodzi na zasłużoną emeryturę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u