Świebodzin: 60-latek schwytał młodego złodzieja, który ukradł torebkę starszej kobiety!

06 październik 2021
Świebodzin: 60-latek schwytał młodego złodzieja, który ukradł torebkę starszej kobiety! Lubuska Policja

Jerzy Sydonowicz ze Świebodzina złapał 23-letniego złodzieja, który ukradł torebkę starszej kobiecie. 

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie, 4 października w Świebodzinie. 60-letni Jerzy Sydonowicz przebywając na balkonie zauważył starszą kobietę, która przechodziła w pobliżu jego bloku. Seniorka trzymała w dłoniach czarną torebkę. Po chwili gdy kobieta zniknęła mu z pola widzenia, zauważył wybiegającego zza rogu młodego mężczyznę, który trzymając identyczną czarną torebkę, schował się w zaroślach.

Pan Jerzy podejrzewał, że seniorka została okradziona. To potwierdziło się, gdy po chwili zauważył zdezorientowaną kobietę szukającą złodzieja. 60-latek postanowił jej pomóc. Poprosił żonę o wezwanie patrolu policji, a sam poszedł sprawdzić, czy młody mężczyzna nadal ukrywa się w krzakach.

23-letni mieszkaniec Żagania akurat przeglądał zawartość torebki. Pan Jerzy ujął młodego złodzieja i przekazał go policjantom, którzy po chwili zjawili się na miejscu. Mężczyzna został zatrzymany. Jego czyn został zakwalifikowany jako kradzież zuchwała, za co grozi nawet kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Postawa pana Jerzego, na co dzień pracownika ochrony, zasługuje na wyróżnienie i gratulacje!

Czytaj także - Czołowe zderzenie dwóch pojazdów pod Sulechowem. 4 osoby ranne. W akcji śmigłowiec LPR!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u