Krosno Odrz.: To miała być rutynowa kontrola drogowa. Teraz kierowcy grozi do 10 lat więzienia!

13 październik 2021
Krosno Odrz.: To miała być rutynowa kontrola drogowa. Teraz kierowcy grozi do 10 lat więzienia! Redakcja/Archiwum

Policjanci w Krośnie Odrzańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. 25-letni mężczyzna przewoził ponad 400 gramów marihuany!

W niedzielę, 10 października policjanci prewencji podczas patrolowania dolnej części Krosna Odrzańskiego zatrzymali do kontroli kierującego audi. Gdy tylko mężczyzna otworzył drzwi już było wiadomo, że nie będzie to zwykła kontrola drogowa. Z wnętrza pojazdu czuć było woń marihuany, a dalsze czynności potwierdziły obecność narkotyków w pojeździe.

Jak się okazało mężczyzna w plecaku przewoził umieszczony w słoikach i reklamówce susz roślinny. 25-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Z uwagi na podejrzenie, że mógł on kierować pod wpływem środków odurzających, od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 400 gramów suszu roślinnego, którego badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana.

Nie były to jedyne narkotyki należące do mężczyzny. W toku dalszych czynności, kryminalni w miejscu jego zamieszkania ujawnili w wiaderku rośliny konopi, które zabezpieczyli. Podczas przesłuchania mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz wytwarzania środków odurzających.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, natomiast za wytwarzanie kara pozbawienia wolności do lat 3. Ponadto jeśli badanie potwierdzi obecność narkotyków w organizmie mężczyzny, wówczas usłyszy on także zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u