Wichura w Lubuskiem. Strażacy z Zielonej Góry i okolic odnotowali już blisko 200 zgłoszeń (ZDJĘCIA)

21 październik 2021
Autor: 
Wichura w Lubuskiem. Strażacy mają pełne ręce roboty Redakcja

Strażacy z Zielonej Góry i okolic usuwają powalone drzewa. Do tej pory odnotowali już blisko 200 interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem obowiązują od godziny 10:00, lecz na terenie powiatu zielonogórskiego porywy znacznie nasiliły się tuż po 11:00. Wtedy też do dyżurnego straży pożarnej zaczęły wpływać falowe zgłoszenia dotyczące powalonych drzew lub zwisających konarów.

Strażacy interweniowali już m.in. na ul. Niepodległości oraz Konstytucji 3 Maja w Zielonej Górze, gdzie drzewa runęły na zaparkowane samochody. Ponadto spore drzewo spadło na dach budynku w miejscowości Zabór, a w Świdnicy silny wiatr zerwał blachę z wieży kościoła.

Do godziny 16:00 zielonogórska straż pożarna interweniowała już przy blisko 200 zdarzeniach. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt pojazdów, natomiast jedna osoba została lekko poszkodowana. To kobieta, na którą przy ulicy Zawadzkiego "Zośki" spadła gałąź.

W kulminacyjnym momencie w działaniach na terenie Zielonej Góry pomagały m.in. jednostki OSP z gminy Świdnica. Teraz większość zgłoszeń, które otrzymują strażacy, spływa z rejonów Sulechowa. W porównaniu do poprzednich godzin jest ich jednak o wiele mniej.

Przeczytaj też: Wypadek szybowca na lotnisku w Zielonej Górze. Zobacz, jak ćwiczyły służby (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u