Silny wiatr zerwał blachy z dachu kościoła w Świdnicy koło Zielonej Góry. Interweniowali strażacy (ZDJĘCIA)

22 październik 2021
Autor: 
Silny wiatr zerwał blachy z dachu kościoła w Świdnicy Redakcja

Akcja straży pożarnej w Świdnicy pod Zieloną Górą. Silne porywy wiatru zerwały opierzenie z dachu kościoła. Blachy mogły w każdej chwili spaść na chodnik.

Wczorajsza wichura mocno dała się we znaki mieszkańcom Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego. Pełne ręce roboty mieli też strażacy, którzy do tej pory odnotowali ponad 200 zdarzeń związanych z usuwaniem powalonych drzew lub zwisających konarów.

W piątek, 22 października, zastępy straży pożarnej również wyjeżdżały już kilkadziesiąt razy. Interweniowały nie tylko na terenie miasta, ale i w okolicznych miejscowościach.

Wiatr zerwał opierzenie dachu kościoła

Silne porywy wiatru uszkodziły m.in. dach kościoła p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Świdnicy. Część opierzenia została kompletnie zerwana, natomiast pozostałe fragmenty mogły w każdej chwili spaść na ludzi, którzy mogli znajdować się na chodniku.

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej, w tym wóz z drabiną mechaniczną. Akcja nie była skomplikowana, ale konieczne było całkowite zamknięcie ruchu na ulicy Długiej. Po kilkunastu minutach działań zagrożenie zostało zażegnane.

Przeczytaj też: Wichura w Lubuskiem. Strażacy z Zielonej Góry i okolic odnotowali już blisko 200 zgłoszeń (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u