Akcja "ZNICZ" w Lubuskiem. Było bardzo bezpiecznie, wpadło sporo pijanych kierowców!

02 listopad 2021
Autor: 
Akcja "ZNICZ" w Lubuskiem. Było bardzo bezpiecznie, wpadło sporo pijanych kierowców! Lubuska Policja

Za nami cztery dni policyjnych działań związanych z akcją "ZNICZ". Na tę chwilę bezpieczeństwo krystalizuje się na bardzo wysokim poziomie. Doszło do czterech wypadków, w których ranne zostały cztery osoby.

Niemal 250 policjantów ruchu drogowego wspomaganych funkcjonariuszami innych pionów i służb dbało o właściwe przemieszanie się po lubuskich drogach. Od piątku, 29 października rozpoczęły się intensywne działania lubuskiej policji związane z akcją „ZNICZ 2021”. Wszystkie drogi bez względu na ich status były pod kontrolą mundurowych. Sprawdzanie dozwolonej prędkości, badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, stan techniczny pojazdu to czynniki, które najczęściej były sprawdzane przez policjantów drogówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Funkcjonariusze monitorowali jak krystalizuje się bezpieczeństwo na drogach krajowych i ekspresowych oraz udrażniali ruch bezpośrednio przy lubuskich nekropoliach. Wielu Lubuszan wzięło sobie do serca apele policjantów oraz przedstawicieli MZK, aby w drodze na groby bliskich korzystać komunikacji miejskiej lub wybrać się w ten rejon pieszo. Zwłaszcza że warunki pogodowe były idealne. Dzięki temu w rejonie cmentarzy ruch może i był natężony, ale z pewnością nie było mowy o paraliżu. Kierowcy zdali egzamin wzorowo.

W czterech wypadkach cztery osoby zostały ranne. Ale najważniejsza informacja jest taka, że na lubuskich drogach nikt nie zginął. Doszło do 132 niegroźnych kolizji. Lubuscy policjanci uniemożliwili jazdę 43 kierowcom, którzy prowadzili samochody wcześniej pijąc alkohol. Działania te jednak wciąż trwają z uwagi o troskę tych, którzy dopiero we wtorek /2 listopada/ zdecydują się wrócić do swych domów.

Czytaj także - Osobówka uderzyła w bariery energochłonne na S3 pod Zieloną Górą!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u