Przeładowany dostawczak zatrzymany na autostradzie A2. Ważył ponad 7 ton (ZDJĘCIA)

17 listopad 2021
Autor: 
Przeładowany dostawczak na autostradzie A2. Ważył ponad 7 ton Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Inspekcja Transportu Drogowego skontrolowała przeładowany samochód dostawczy. Pojazd ważący ponad 7 ton zatrzymano na autostradzie A2 w Lubuskiem.

Wszystko wydarzyło się w środę, 17 listopada. Patrol ITD z oddziału w Słubicach kontrolował samochody poruszające się po autostradzie A2. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali samochód dostawczy marki Iveco, który wskazał specjalny system do ważenia pojazdów w ruchu.

Przeładowany dostawczak ważył aż 7 ton

- Już samo zatrzymanie pojazdu we wskazanym miejscu sprawiło kierowcy dużo problemu, a koła tylnej osi prawie ocierały o błotniki. Okazało się, że polski przewoźnik przewozi mięso z Polski do Niemiec - informuje lubuska ITD.

Dowód rejestracyjny jasno wskazywał, że pojazd może ważyć maksymalnie 3,5 tony. Ostatecznie po dokładnym zważeniu okazało się, że masa rzeczywista samochodu wynosi ponad 7100 kilogramów, czyli o 3600 za dużo.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Ponadto na miejsce kontroli przyjechały dwa pojazdy przewoźnika, na które przeładowano nadmiar ładunku.

Przeczytaj też: Kolizja na DK27 pod Świdnicą. Zderzyły się dwie osobówki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u