Nowa Sól: 32-latek podpalał budynki a następnie obserwował akcje gaśnicze

19 listopad 2021
Nowa Sól: 32-latek podpalał budynki a następnie obserwował akcje gaśnicze Lubuska Policja

Nowosolski piroman złapany przez policjantów. 32-latek podpalał budynki na terenie powiatu nowosolskiego a później obserwował akcje gaśnicze prowadzone przez strażaków.

Nowosolscy policjanci w krótkim odstępie czasu mieli kilka zgłoszeń o podpaleniu budynków mieszkalnych i pomieszczeń gospodarczych. Funkcjonariusze od strażaków uzyskali informację, że pożar nie był dziełem przypadku, ale celowym działaniem. W związku z tym natychmiast zajęli się ustalaniem sprawcy. Mundurowi skrupulatnie analizowali każdy szczegół okoliczności podpaleń, mogący naprowadzić ich na trop sprawcy.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie podejrzewanej osoby, która mogła przyczynić się do podpaleń. Policjanci szczegółowo przeanalizowali informacje uzyskane od świadków oraz mieszkańców pobliskich wsi. Po wnikliwej analizie, 16 listopada funkcjonariusze zatrzymali 32-latka. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych informacji w tej sprawie policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek również z innymi, podobnymi czynami.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy doszło również do innych pożarów na terenie tej samej gminy, w wyniku których spłonęły komórki i pomieszczenia gospodarcze wraz z zawartością. Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie postawiono zarzuty. W swoich wyjaśnieniach przyznał się on do winy.

Straty powstałe w wyniku działania podejrzanego już oszacowano na 10 tysięcy złotych, jednak sprawa jest rozwojowa, więc niewykluczone, że strat będzie dużo więcej. Mieszkańcowi gminy Nowa Sól grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu piroman został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Czytaj także - Siedem lat temu nieznany sprawca podpalił dąb Chrobry


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u