Chciał kupić klocki, skasował je jako... buraki! Wszystko to na samoobsługowej kasie

20 listopad 2021
Chciał kupić klocki, skasował je jako... buraki! Wszystko to na samoobsługowej kasie Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Chciał oszukać sklep więc skorzystał z kasy samoobsługowej. Plan działania był prosty. Mężczyzna skasował klocki jako buraki, wyszło 1,32 zł...

Wszystko wydarzyło się w środę, 17 listopada. Gorzowscy policjanci zostali wezwani przez ochronę do jednego ze sklepów, gdzie doszło do oszustwa. 34-latek zainteresował się klockami, które kosztowały 149 złotych.  Mężczyzna wziął je ze sklepowej półki i udał się do kasy samoobsługowej, gdzie zrealizował transakcję. 

Na zapłatę miał jednak swój pomysł. Położył klocki na wadze, a na monitorze wybrał buraki czerwone. Na wyświetlaczu pojawiła się kwota do zapłaty, która wyniosła 1,32 zł. Tym sposobem mężczyzna chciał oszukać sklep. - podaje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Zachowanie klienta w porę zauważyli pracownicy sklepu, mężczyzna został ujęty jeszcze w strefie kas. - 34-latek po przyjeździe funkcjonariuszy nie chciał się tłumaczyć. Będzie miał jeszcze na to szansę podczas przesłuchania. Pracownik sklepu złożył zawiadomienie o popełnionym przestępstwie, bo takie zachowanie wyczerpuje znamiona oszustwo. Klocki nie zostały uszkodzone i wróciły do sprzedaży. - dodaje podkom. Grzegorz Jaroszewicz.

Czytaj także - Sukces zielonogórzanina na Mistrzostwach Świata FAI Modeli Kosmicznych w Rumuni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u