Strażacy ochotnicy z nowym wozem za ponad 800 tys. złotych. Pojazd trafił do Zimnej Brzeźnicy

20 listopad 2021
Strażacy ochotnicy z nowym wozem za ponad 800 tys. złotych. Pojazd trafił do Zimnej Brzeźnicy Fot. LUW

Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do strażaków ochotników z Zimnej Brzeźnicy. "Henryk" kosztował ponad 800 tys. złotych! 

W sobotę, 20 listopada przed remizą ochotniczej straży pożarnej w Zimnej Brzeźnicy odbyło się uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Man. Pojazd wart 847 470 złotych został zabudowany przez firmę WISS zajmującą się inżynierią samochodów specjalnych. "Henryk" posiada zbiornik wody o pojemności 4 tys. litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 400 litrów. 

Jednostka OSP Zimna Brzeźnica należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego od 10 stycznia 2000 roku oraz jest jedną z trzech jednostek w gminie Niegosławice, które do niego należą.  Aktualnie w KSRG na terenie województwa lubuskiego znajduje się 149 jednostek OSP.

Pojazd został zakupiony dzięki pomocy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Wójta Gminy Niegosławice.

Czytaj także - Nowa Sól: 32-latek podpalał budynki, a następnie obserwował akcje gaśnicze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u