Zielona Góra: Ścięty krzyż wrócił na swoje miejsce. W piątek zostanie poświęcony

24 listopad 2021
Zielona Góra: Ścięty krzyż wrócił na swoje miejsce. W piątek zostanie poświęcony Fot. Screen Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu/Archiwum

Ścięty w październiku krzyż na osiedlu Zastalowskim w Zielonej Górze powrócił na swoje miejsce!

W poniedziałek, 18 października około godziny 15 na osiedlu w Zielonej Górze 31-letni Kacper Sz. ściął przydrożny krzyż, który od lat stał przy ul. Spawaczy. Mieszkańcy przewieźli krucyfiks do parafii pw. św. Alberta, gdzie został on zabezpieczony. Sprawą ścięcia krzyża zajęła się policja, funkcjonariusze już następnego dnia w wyniku intensywnych działań operacyjnych zatrzymali sprawcę. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

W parafii odbyła się modlitwa ekspiacyjna za dokonany akt wandalizmu. - Ekspiacja to wsparte łaską Miłosiernego Boga działanie chrześcijanina, mające na celu przekształcenie grzechu w cierpienie miłości, które oczyszcza i wyzwala. - napisał na stronie parafii ks. prof. Marek Chmielewski.

Miesiąc po ścięciu, krzyż trafił znów na swoje miejsce za sprawą parafian. W najbliższy piątek o godzinie 17:30 pod krzyżem zaplanowano nabożeństwo, podczas którego krucyfiks zostanie ponownie poświęcony.

Czytaj także - Zagadkowe zaginięcie obywatela Ukrainy w Zielonej Górze. Gdzie jest Ivan?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u