Bunt w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie. Agresywni cudzoziemcy niszczyli ogrodzenie (ZDJĘCIA)

25 listopad 2021
Autor: 
Bunt w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie KWP Gorzów, Google Maps

W strzeżonym ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie wybuchł bunt. Cudzoziemcy wybijali okna i niszczyli ogrodzenie. Na miejscu pracuje ponad 500 policjantów i Straż Graniczna.

Na poligonie w Wędrzynie specjalnym ośrodku przebywa łącznie 600 imigrantów. Ponad połowa z nich to obywatele Iraku. W czwartek, 25 listopada, grupa około 100 osób zaczęła zachowywać się agresywnie.

W ośrodku wybuchł bunt. Mężczyźni wybijali szyby w budynkach i niszczyli wyposażenie. Z czasem imigranci zaczęli niszczyć ogrodzenie. Wszystko przy użyciu dostępnych przedmiotów, które mieli pod ręką. Jednocześnie grupa skandowała hasło "freedom", czyli "wolność" oraz podkreślała, że ich celem w Europie są Niemcy.

Ponad 500 policjantów w akcji

W pierwszej kolejności sytuację próbowała opanować Straż Graniczna. Jednocześnie Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił alarm dla funkcjonariuszy. Ponadto na miejscu zjawiła się straż pożarna, ponieważ doszło do podpaleń.

Do Wędrzyna zjechało już ponad 500 funkcjonariuszy policji z różnych wydziałów oraz pionów. Obecni są m.in. mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie. Ponadto do akcji wysłano oddziały prewencji z Poznania, Wrocławia i Szczecina.

- Po próbie sforsowania ogrodzenia sytuacja została ustabilizowana - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

"Pilnujemy obiekt"

Służby cały czas działają na terenie poligonu. Jak informuje rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak, ośrodek w Wędrzynie jest dobrze pilnowany. Żadnemu z imigrantów nie udało się oddalić.

Przeczytaj też: Nowe odcinkowe pomiary prędkości w Lubuskiem. Sprawdź, gdzie staną


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u