Policjanci z Zielonej Góry patrolują pustostany i działki w poszukiwaniu bezdomnych (ZDJĘCIA)

01 grudzień 2021
Autor: 
Policjanci patrolują pustostany w poszukiwaniu bezdomnych Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Wraz ze spadkiem temperatur zielonogórscy policjanci szukają bezdomnych i zachęcają do korzystania z noclegowni. Apelują też do mieszkańców, by nie byli obojętni.

Niska temperatura stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia przede wszystkim osób bezdomnych. W ostatnim czasie, szczególnie gdy na dworze jest zimno, policjanci z Zielonej Góry kontrolują pustostany, klatki schodowe, piwnice, ogródki działkowe i inne miejsca, w których takie osoby mogą przebywać.

- W corocznych działaniach policjantów wspierają pracownicy noclegowni, którzy proponują osobom bezdomnym nocleg, ogrzanie i ciepły posiłek - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Mundurowi w trakcie codziennej służby zwracają również uwagę na osoby nietrzeźwe. Alkohol powoduje bowiem, że organizm jest jeszcze bardziej narażony na wychłodzenie.

Reaguj na cudzą krzywdę

Policja przypomina, że każdy z nas powinien reagować, widząc osobę, której życie może być zagrożone. Wystarczy tylko zadzwonić na numer alarmowy 112 lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- W ubiegłym roku większość skutecznych interwencji była możliwa dzięki sygnałom od zielonogórzan, którzy bardzo szybko reagowali, widząc bezdomnych lub nietrzeźwych potrzebujących pomocy czy też inne osoby w potrzebie - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Urząd Marszałkowski zawiadamia prokuraturę w sprawie Łukasza Mejzy. Chodzi o milionową dotację


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u