Sylwester w Zielonej Górze spokojny dla strażaków. Dominowały pożary śmietników

01 styczeń 2022
Autor: 
Sylwester w Zielonej Górze spokojny dla strażaków Fot. Czytelniczka Amelia

Sylwester Zielona Góra. Straż pożarna podsumowała noc, która była w miarę spokojna. Zastępy gaśnicze wyjeżdżały przede wszystkim do pożarów śmietników.

Konsekwencje sylwestrowych zabaw zielonogórscy strażacy odczuli jeszcze 31 grudnia. Po godzinie 19:00 w ogniu stanął śmietnik przy Galerii Źródlana na ulicy Rzeźniczaka. Dwie godziny później zastęp gaśniczy interweniował już przy identycznym pożarze na ul. Podgórnej.

Fala zgłoszeń standardowo ruszyła jednak już w Nowym Roku. Przy ul. Jasnej w okolicach bloku mieszkalnego płonęły fajerwerki, które wcześniej nie wybuchły. Następnie strażacy zostali wezwani do pożaru śmietnika przy ul. Sienkiewicza. Dalej interweniowali przy ul. Kożuchowskiej, Przyleśnej, Strumykowej i Emilii Plater. Ostatnie zgłoszenie dotyczące pożaru śmietnika wpłynęło o godzinie 1:37 z ulicy Browarnej.

Łącznie strażacy z Zielonej Góry wyjeżdżali do akcji 9 razy. Wszystkie pożary prawdopodobnie powstały od fajerwerków. Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nikt nie został poszkodowany.

Przeczytaj też: Taryfikator mandatów 2022. Nawet 5000 złotych za przekroczenie prędkości (PEŁNA LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u