Wydział Komunikacji w Zielonej Górze. Od dziś zapłacimy tylko kartą lub przelewem

01 styczeń 2022
Autor: 
Wydział Komunikacji w Zielonej Górze. Zapłacisz kartą lub przelewem Fot. Google Street View

Zmiany w Wydziale Komunikacji w Zielonej Górze. Nie dokonasz już opłaty gotówką. Urzędnicy będą przyjmować tylko płatności kartą lub przelewem.

Wydział Komunikacji Zielona Góra zmienia zasady płatności. Zamknięto kasę oddziału Banku PKO BP SA, co oznacza, że za prawo jazdy czy rejestrację pojazdu nie zapłacimy już gotówką.

Teraz mieszkańcy mają do wyboru trzy opcje płatności. Przelew bankowy na konto Urzędu Miasta, karta płatnicza przy stanowisku obsługi lub płatność za pośrednictwem serwisu info-car.pl. W przypadku dwóch ostatnich metod doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 złotych.

Decyzja jest dość kontrowersyjna, ponieważ wiele osób starszych wciąż nie posiada karty płatniczej. Wówczas seniorom pozostaje jedynie przyjazd do Wydziału Komunikacji w celu pobrania przygotowanego blankietu, z którym należy udać się do kasy w Urzędzie Miasta, na pocztę lub do banku.

Płatność przelewem

Wydział Komunikacji w Zielonej Górze podaje trzy numery konta, na które można przesłać pieniądze:

  • Rejestracja pojazdu, wymiana dowodu rejestracyjnego, wtórniki dokumentów i tablic rejestracyjnych: 24 1020 5402 0000 0502 0191 2708 - w tytule przelewu wpisz dane właściciela i ostatnie 5 cyfr nr nadwozia/VIN
  • Opłata za prawo jazdy: 24 1020 5402 0000 0502 0191 2708 - w tytule przelewu wpisz: "opłata za dokument prawa jazdy" oraz imię i nazwisko wnioskodawcy
  • Opłata skarbowa (pełnomocnictwo, zaświadczenie, wyrejestrowanie pojazdu w przypadku demontażu, kradzieży, wywozu z kraju): 83 1020 5402 0000 0002 0248 5258 - w tytule wpisz dane właściciela i ostatnie 5 cyfr nr nadwozia/VIN

Płatność w info-car

Tutaj wystarczy tylko wybrać interesującą rzecz i postępować dalej zgodnie z komunikatami.

Przeczytaj też: Taryfikator mandatów 2022. Nawet 5000 złotych za przekroczenie prędkości (PEŁNA LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u