Nowa Sól: Pijany 25-latek dachował na oczach policjantów. Stanie przed sądem

25 styczeń 2022
Nowa Sól: Pijany 25-latek dachował na oczach policjantów. Stanie przed sądem Lubuska Policja

Pijany i bez uprawnień wsiadł za kierownicę osobówki. Jazda zakończyła się dachowaniem pod Nową Solą. Mężczyzna odpowie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w nocy z piątku na sobotę (21 na 22 stycznia) w okolicach Otynia pod Nową Solą. Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli, jak pojazd jadący z naprzeciwka wykonuje nagły skręt i wywraca się na dach. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, aby sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Kierujący o własnych siłach wydostał się na zewnątrz samochodu. Jak się okazało podróżował sam.

Mundurowi wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. 25-letni mężczyzna został przebadany alkomatem, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. - Mężczyzna został zatrzymany. Została mu pobrana krew do dalszych badań. Dodatkowo systemy policyjne wykazały, że nigdy nie posiadał prawa jazdy. Kierujący zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. - podaje młodszy aspirant Justyna Sęczkowska, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia. O jego losie zadecyduje teraz sąd.

Czytaj także - Łukasz pomagał innym, był strażakiem. Wszystko przekreślił poważny upadek...

{loadmoduledi 453}

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u