Zielonogórska policja w miesiąc wystawiła 88 mandatów powyżej tysiąca złotych!

25 styczeń 2022
Zielonogórska policja w miesiąc wystawiła 88 mandatów powyżej tysiąca złotych! Redakcja/Archiwum

Mimo wysokich mandatów wciąż sporo kierujących znacząco przekracza prędkość. Świadczą o tym policyjne statystyki!

Wysokie mandaty nie powstrzymują kierowców przed nierozsądnymi i niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który znacząco zwiększa wysokość grzywny dla łamiących prawo kierowców.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 30 km/h najniższy mandat wynosi obecnie 800 złotych, za przekroczenie limitu prędkości o 71 kilometrów i więcej mandat wynosi 2500 złotych. - podaje podinsp. Małogrzata Barska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. 

W ciągu niespełna miesiąca zielonogórscy policjanci wystawili aż 88 mandatów dla sprawców wykroczeń drogowych na kwotę powyżej 1000 złotych! - W tej grupie najwyższe mandaty w wysokości 2000 i 2500 złotych zapłaciło dwóch kierujących. - dodaje podinsp. Małgorzata Barska.

Czytaj także - Krosno Odrz.: Zdewastował oświetlenie w parku. "Kilka tysięcy poszło w błoto"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u