Plaga dewastacji w Zielonej Górze. Kubicki prosi o pomoc i publikuje wizerunek sprawców!

03 luty 2022
Autor: 
Ogrom dewastacji w Zielonej Górze. Kubicki prosi o pomoc i publikuje wizerunek sprawców! Janusz Kubicki

Plaga dewastacji w Zielonej Górze. Wandale zniszczyli sprzęt na polanie w Lesie Piastowskim. Koszt szkód to ponad 30 tys. złotych!

Polana w Lesie Piastowskim w Zielonej Górze miała służyć jako miejsce relaksu i wypoczynku dla mieszkańców miasta. Niestety nie wszyscy potrafią uszanować sprzęt zakupiony z publicznych pieniędzy i dopuszczają się aktów wandalizmu. Sprzęt jest niszczony, rozkradany, a nawet podpalany...

Z początkiem 2022 roku miasto zamontowało na polanie w Lesie Piastowskim urządzenie umożliwiające odtwarzanie muzyki z telefonu, a także ładowanie smartfonów. Dodatkowo sprzęt wyposażony był w panele słoneczne oraz kamerę. Niestety po kilku tygodniach od montażu kamera zarejestrowała akty wandalizmu.

W niedzielę, 23 stycznia chwilę po godzinie 19:40 nieznani sprawcy podpalili drewniany stół, zniszczyli cztery drewniane ławy, uszkodzili konstrukcję wiaty drewnianej oraz wyrwali dwa drewniane słupki do gry w piłkę. Straty oszacowano na około 14 tys. złotych.

W piątek, 28 stycznia przez ponad dwie godziny (od północy do 2:25) dokonywano dewastacji konstrukcji oraz dachu wiaty rekreacyjnej, zniszczono słup z głośnikiem, lampy solarne oraz plastikowe pojemniki na odpady. Straty oszacowano na około 15 tys. złotych.

W poniedziałek, 31 stycznia dokonano kradzieży kamery zamontowanej na zniszczonym słupie z głośnikiem. Straty to około 3 tys. złotych. Wszystkie akty dewastacji zostały zgłoszone na policję, miasto przekazało także nagrania z kamer monitoringu, na których zarejestrowany został wizerunek sprawców.

- Zamieszczam kilka fotek. Może kogoś rozpoznacie? Może pomożecie odnaleźć tych ludzi. Ja na ich miejscu sam bym się zgłosił do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i postarał się to naprawić. - pisze Janusz Kubicki, Prezydent Zielonej Góry. 

Czytaj także - Wyrzucali śmieci do lasu koło Zielonej Góry. Zostali złapani na gorącym uczynku


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u