Strażacy OSP Mostki znów okradzeni ze złomu na nowy wóz. Policja zatrzymała złodziei (FILM)

09 luty 2022
Autor: 
Strażacy OSP Mostki okradzeni ze złomu na nowy wóz Fot. KPP Świebodzin

W OSP Mostki trwa zbiórka na nowy samochód gaśniczy. Niestety ochotnicy znów zostali okradzeni ze złomu. Policja zatrzymała już dwóch sprawców.

Strażakom z OSP Mostki marzy się wóz strażacki z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory jeździli ponad 30-letnim Żukiem, który nie miał zbiornika wodnego. Z pomocą przyszli im koledzy z Lubniewic, którzy użyczyli swój lekki samochód marki Iveco.

Zbiórka na nowy samochód gaśniczy dla OSP Mostki cały czas trwa. Na specjalnej platformie uzbierali już ponad 40 tysięcy złotych. Dodatkowo strażacy, np. zbierają złom.

Ochotnicy znów okradzeni ze złomu

Niestety zbiórka druhów z Mostek nieustannie utrudniana jest przez amatorów złomu. Ostatnie kradzieże miały miejsce pod koniec stycznia oraz na początku lutego. Straty oszacowano na około 10 tysięcy złotych, a sprawa trafiła na policję.

- Funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o ten czyn. To 46 i 45-latkowie z Zielonej Góry. Znane są również personalia 39-latka, który jest aktualnie poszukiwany - informuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Wkrótce sprawcy kradzieży staną przed sądem. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Protesty rolników w Lubuskiem. Jak wygląda sytuacja na drogach koło Sulechowa i Gorzowa? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u