Uczniowie szybciej wrócą do szkół. Kiedy koniec nauki zdalnej?

09 luty 2022
Autor: 
Koniec nauki zdalnej! Uczniowie szybciej wrócą do szkół Fot. MEiN

To informacja z ostatniej chwili. Nauka zdalna skrócona! Decyzję przekazał minister edukacji Przemysław Czarnek. Jednocześnie minister zdrowia mówił o końcu 5 fali.

W środę, 9 lutego, w Warszawie odbyło się spotkanie Rady ds. COVID-19. Po posiedzeniu rozpoczęła się specjalna konferencja z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. Tematem głównym są bieżące decyzje wynikające z sytuacji epidemicznej w Polsce.

Nauka zdalna skrócona

Przypomnijmy, że nauka zdalna dla klas 5-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych rozpoczęła się 27 stycznia i miała potrwać do końca ferii zimowych. Ostatecznie powrót do nauki stacjonarnej nastąpi o tydzień szybciej.

- 21 lutego definitywny koniec nauki zdalnej. Do końca roku szkolnego będziemy mogli spokojnie się uczyć - mówi minister Przemysław Czarnek.

Zmiany w kwarantannie i izolacji

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że apogeum 5 fali jest już za nami. - Jak często byłem pesymistą, tak w tej sytuacji jestem optymistą. Mamy do czynienia z początkiem końca pandemii - podkreślał.

Podjęto już decyzję o przywróceniu około 5 tysięcy łóżek szpitalnych z infrastruktury covidowej do zwyczajnego systemu leczenia. Ponadto zmieniają się zasady izolacji i kwarantanny. Od 15 lutego stosowana będzie 7-dniowa izolacja, zamiast 10-dniowej. Jednocześnie rząd likwiduje tak zwaną kwarantannę z kontaktu.

Koronawirus lubuskie

Dziś Ministerstwo Zdrowia raportowało o 46 872 nowych zakażeniach na terenie Polski, z czego w Lubuskiem wykryto 1084 zakażeń. Ponadto w kraju z powodu COVID-19 zmarły 84 osoby, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami zmarło 226 osób.

Przeczytaj też: Protesty rolników w Lubuskiem. Jak wygląda sytuacja na drogach koło Sulechowa i Gorzowa? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u