Strażacy z OSP Łaz koło Zielonej Góry chcą udzielać pomocy. Dziś odebrali pierwszy samochód (ZDJĘCIA)

09 luty 2022
Autor: 
Strażacy z OSP Łaz chcą udzielać pomocy Fot. OSP Łaz

Choć OSP Łaz (gmina Zabór) działa od niedawna to już zaczyna rosnąć w siłę. Strażacy mają pierwszy sprzęt i samochód. Chcą też wdrożyć system First Responder.

W miejscowości Łaz koło Zielonej Góry funkcjonuje Ochotnicza Straż Pożarna. Remizy jeszcze nie ma, ale jednostka zakupiła już m.in. zestaw ratownictwa medycznego z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Dziś, 9 lutego, wójt gminy Zabór Robert Sidoruk przekazał jednostce pierwszy samochód. To osobowy Opel pozyskany od Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Teraz tylko czekamy na nadanie numerów operacyjnych i meldujemy gotowość do działań - informuje OSP Łaz.

First Responder w OSP Łaz

Pierwsi strażacy ukończyli już kursy podstawowe organizowane przez Państwową Straż Pożarną i mogą brać udział w akcjach. Choć do gaszenia pożaru jeszcze nie wyjadą, to chcą reagować na zdarzenia medyczne.

Druhowie byli już nawet u marszałek Elżbiety Anny Polak, której przestawili koncepcję uruchomienia sieci First Responder na terenie gminy Zabór. To nic innego jak społeczni ratownicy udzielający pomocy jeszcze przed przybyciem zespołów pogotowia. Taki system doskonale sprawdza się w Europie i na świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii i Austrii.

Co ważne, ochotnicy z OSP Łaz regularnie się szkolą, aby utrwalać nabytą wiedzę. Tematem przewodnim jest obecnie ratownictwo medyczne. Swoje umiejętności prezentowali już m.in. na finale WOŚP w Niedoradzu.

Przeczytaj też: Strażacy OSP Mostki znów okradzeni ze złomu na nowy wóz. Policja zatrzymała złodziei (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u