Strajk głodowy blisko 100 migrantów w Wędrzynie. "Chcą jak najszybciej opuścić ośrodek"

09 luty 2022
Autor: 
Strajk głodowy blisko 100 migrantów w Wędrzynie. "Chcą jak najszybciej opuścić ośrodek" Redakcja/Archiwum

W strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie trwa strajk głodowy. Protestuje blisko 100 przebywających tam migrantów. To nie pierwszy tego typu strajk w ostatnich tygodniach.

We wtorek, 9 lutego w strzeżonym ośrodku dla imigrantów zlokalizowanym na poligonie wojskowym w Wędrzynie rozpoczął się strajk głodowy. Około 100 cudzoziemców nie chciało wyjść na poranny posiłek. Funkcjonariusze po rozmowach ustalili, że cudzoziemcy chcą jak najszybciej opuścić strzeżony ośrodek, a także nie są zadowoleni z rozmów ze swoimi pełnomocnikami.

- Przez cały dzień negocjowaliśmy z cudzoziemcami, tłumaczyliśmy im procedury, ponieważ cudzoziemcy nie są do końca pewni jak długo będą przebywali w ośrodku. Tłumaczymy im, że po złożeniu wniosku procedura może trwać przez jakiś czas. Większość cudzoziemców, która nie wyszła na posiłek, to osoby, które złożyły wniosek o ochronę międzynarodową na terytorium Polski. - podaje mjr Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. 

Obecnie w Wędrzynie przebywa 528 cudzoziemców, przed relokacją do innego ośrodka był ich blisko 600. Ile może potrwać strajk? Podczas poprzedniego, strajkujący nie wyszli na 4 wydawane posiłki. 

Czytaj także - 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u