Kontrola policji przy granicy. Szukali imigrantów, znaleźli kartony z narkotykami

09 luty 2022
Autor: 

Policja często zatrzymuje imigrantów wiezionych przez tzw. kurierów. W trakcie kontroli aut w Kostrzynie nad Odrą zatrzymano kierowcę, który przewoził narkotyki.

Funkcjonariusze policji z Kostrzyna nad Odrą wielokrotnie zatrzymują do rutynowych kontroli samochody dostawcze oraz ciężarówki. Wszystko w celu sprawdzenia, czy nie odbywa się czasem przewóz imigrantów.

Przewoził narkotyki i został już aresztowany

Pod koniec minionego tygodnia policjanci zatrzymali busa marki Citroen Jumper. Pojazdem kierował 34-letni mieszkaniec województwa lubuskiego. Co prawda w przestrzeni ładunkowej nie znajdowali się ludzie, jednak mundurowych zainteresowały palety z kartonami.

- Kierowca busa nie potrafił racjonalnie wyjaśnić, co znajduje się w zafoliowanych pakunkach. Na miejsce skierowano przewodnika z psem tropiącym, który wyczuł nielegalne substancje - relacjonuje podkom. Maciej Kimet z Lubuskiej Policji.

Ostatecznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 7 kilogramów narkotyków w postaci marihuany i kokainy. 34-latek usłyszał już zarzuty przewozu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości narkotyków i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Przeczytaj też: Strażacy OSP Mostki znów okradzeni ze złomu na nowy wóz. Policja zatrzymała złodziei (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u