Protesty rolników w Lubuskiem. Jak wygląda sytuacja na drogach koło Sulechowa i Gorzowa? (ZDJĘCIA)

09 luty 2022
Autor: 
Protesty rolników w Lubuskiem. Jak wygląda sytuacja na drogach Redakcja

W całej Polsce rozpoczęły się protesty rolników organizowane przez ruch AgroUnia. Ciągniki wyjechały już na DK32 koło Sulechowa oraz na ulice Gorzowa.

AgroUnia poinformowała o dwóch demonstracjach na terenie województwa lubuskiego. Wszystkie ruszyły o godzinie 9:00.

W Sulechowie zebrało się blisko 10 rolników. Wszyscy jeszcze przed rozpoczęciem strajku zostali wylegitymowali przez patrol policji. Następnie ciągniki oraz samochody osobowe wyjechały na drogę krajową nr 32. Aktualnie rolnicy przemieszczają się w stronę Kargowej i prawdopodobnie dalej do Wolsztyna. Pojazdy mocno spowalniają ruch.

Na północy regionu protestujący przejechali traktorami przez Gorzów Wielkopolski. Obecnie poruszają się drogą krajową nr 22 w kierunku miejscowości Różanki. Trasę przejazdu zabezpiecza policja.

Protesty rolników w Polsce

Strajki mają zwrócić uwagę m.in. na rosnące ceny nawozów oraz niekontrolowany przywóz żywności z zagranicy. Mówi się również o braku odpowiednich działań rządu w celu oddłużenia rolnictwa i braku uregulowania kwestii ubezpieczeń upraw i gospodarstw.

- My rolnicy mówimy, "my nie chcemy żadnych dopłat". Dajcie nam normalnie produkować, bo w zdrowym rolnictwie, kiedy są uczciwe zasady, nie trzeba dotować tego rolnictwa. My sobie poradzimy, ale niech te warunki będą uczciwe - mówi Rafał Nieżurbida, który przyjechał na protest do Sulechowa.

- Jest nam coraz gorzej. Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny. Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali - podkreśla Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii.

Przeczytaj też: Sterta śmieci na wsi pod Zieloną Górą. To prawdopodobnie odpady posprzątane z Nietkowa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u