Orkan Dudley w Lubuskiem. Potężne burze i silny wiatr. Strażacy ruszyli do akcji!

17 luty 2022
Autor: 
Orkan Dudley w Lubuskiem. Potężne burze i silny wiatr. Strażacy ruszyli do akcji! Redakcja/Archiwum

Pogoda Lubuskie. Orkan Dudley już daje się we znaki. Strażacy z całego województwa wyjeżdżają do usuwania skutków silnego wiatru. Są przerwy w dostawach prądu.

Sprawdziły się prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dziś od godziny 1:00 obowiązuje najwyższe ostrzeżenie trzeciego stopnia przed silnym wiatrem w porywach do 120 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do mieszkańców Alert RCB.

Około godziny 3 w nocy przez województwo lubuskie przechodziła linia szkwału. Miejscami były też silne burze z dużą ilością wyładowań. Podczas przechodzenia tych zjawisk atmosferycznych wiatr był zdecydowanie silniejszy. To jednak nie koniec, silny wiatr prognozowany jest także w pierwszej połowie czwartku.

Orkan Dudley - strażacy usuwają skutki

Wraz z mocniejszymi porywami wiatru do straży pożarnej zaczęły wpływać pierwsze zgłoszenia o powalonych drzewach. Te cały czas spływają ze wszystkich lubuskich powiatów. Z pewnością najbliższe 24 godziny będą ciężkie i pracowite dla strażaków.

Zastępy straży pożarnej interweniowały już m.in. w Zielonej Górze na ulicy Botanicznej, Waryńskiego, Batorego oraz w dzielnicy Nowe Miasto. Zgłoszenia przyjmowano również np. ze Świdnicy oraz Nowogrodu Bobrzańskiego.

Przerwy w dostawie prądu

Na terenie województwa lubuskiego występują już przerwy w dostawie energii elektrycznej. Zgodnie ze stanem na godzinę 4:30 rejonie dystrybucji Zielona Góra doszło do 87 awarii, natomiast w rejonie Gorzowa Wlkp. występują 44 awarie.

Przeczytaj też: Rusza bezpłatny system powiadomień dla Lubuszan. Zapisz się już dziś!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u