Pijany kierowca zatrzymany i obezwładniony przez policjanta po służbie!

23 luty 2022
Autor: 
Pijany kierowca zatrzymany i obezwładniony przez policjanta po służbie! Lubuska Policja

Pijany kierowca zatrzymany przez policjanta po służbie. Mężczyzna po kolizji chciał odjechać dalej, funkcjonariusz musiał go obezwładnić! 

W poniedziałek, 21 lutego około godziny 17 aspirant sztabowy Jerzy Tryba, który na co dzień pełni służbę na stanowisku dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, podróżował w swoim dniu wolnym Drogą Wojewódzką numer 137. W miejscowości Bobowicko funkcjonariusz zauważył osobowego Peugeota, który poruszał się w dziwny sposób pod jezdni.

Kierujący jechał niebezpiecznie i zdecydowanie za szybko. Po chwili osobówka zjechała na prawe pobocze, a następnie na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w przydrożny znak zatrzymując się na chodniku. - podaje sierż. sztab. Mateusz Maksimczyk, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Policjant szybko wykorzystał zaistniałą sytuację i pobiegł do rozbitego samochodu. W środku siedział 44-letni mężczyzna, od którego czuć było silną woń alkoholu. Dodatkowo kierowca oznajmił, że zamierza jechać dalej. Funkcjonariusz musiał działać szybko i zdecydowanie, konieczne okazało się obezwładnienie kierowcy.

Aspirant sztabowy Jerzy Tryba szybko poradził sobie z pijanym kierowcą i czekał na przyjazd patrolu policji. - Po chwili na miejscu zjawili się wezwani policjanci, którzy wykonali czynności z nietrzeźwym kierującym. Jak wskazał policyjny alkomat, nietrzeźwy kierujący posiadał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. - podaje sierż. sztab. Mateusz Maksimczyk.

44-letni kierowca stracił już prawo jazdy a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. 

Czytaj także - Okradał altany na ogródkach działkowych z elektronarzędzi! Grozi mu 10 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u