Pościg za busem z nielegalnym tytoniem koło Łęknicy. Kierowca porzucił auto i uciekł (ZDJĘCIA)

10 marzec 2022
Autor: 
Pościg za busem z nielegalnym tytoniem koło Łęknicy Fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa ścigała samochód w okolicach Łęknicy (powiat żarski). Kierowca, który przewoził nielegalny tytoń, porzucił auto i uciekł pieszo.

Wszystko wydarzyło się w tym tygodniu. Patrol lubuskiej Służby Celno-Skarbowej pełnił służbę w rejonie miejscowości Łęknica. W trakcie działań mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli dostawczego busa.

- Początkowo kierowca zwolnił, jakby chciał zastosować się do poleceń funkcjonariuszy. Jednak w ostatnim momencie gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Przewoził nielegalny tytoń

Po kilkuset metrach pościgu mężczyzna zatrzymał się na poboczu i pieszo uciekł do lasu. Funkcjonariusze zabezpieczyli busa, który został przetransportowany do placówki w Olszynie. Tam pojazd był dokładnie przeszukany.

Łącznie ujawniono 52 bele sprasowanych liści tytoniu o wadze 1619 kilogramów. Zabezpieczono też różne dokumenty. - Na nielegalnym towarze ciąży podatek akcyzowy w wysokości 816 tysięcy złotych - informuje Markowicz.

Sprawę prowadzi obecnie Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim. Trwa ustalenie, kto był organizatorem nielegalnego przewozu.

Przeczytaj też: Listonosz trzymał w domu blisko 1200 przesyłek. Nie dostarczał ich od ponad pół roku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u