Rosyjska ciężarówka zatrzymana przez ITD. Przewoźnik otrzymał 12 tys. złotych kary!

23 marzec 2022
Autor: 
Rosyjska ciężarówka zatrzymana przez ITD. Przewoźnik otrzymał 12 tys. złotych kary! WITD

Kierowca rosyjskiej ciężarówki wykonywał przewóz bez wymaganego zezwolenia. Transport został tymczasowo wstrzymany przez inspektorów lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

We wtorek, 22 marca inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic na granicy w Świecku zatrzymali do kontroli rosyjską ciężarówkę, którą przewożono ładunek z Belgii do Rosji. Kierowca okazał podczas kontroli zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy, które nie było w pełni wypełnione. Brakowało wpisów dotyczących przejazdu powrotnego, tj. ilości przewożonego towaru oraz państwa załadunku i państwa rozładunku.

Zgodnie z prawem, żeby dokument uprawniający do wykonania międzynarodowego przewozu drogowego mógł być uznany za ważny, musi zawierać wszystkie wymagane wpisy. Blankiet zezwolenia należy prawidłowo wypełnić najpóźniej przed wjazdem na terytorium Polski. Kierowca miał tę świadomość, ponieważ próbował wypełnić zezwolenie dopiero po zatrzymaniu pojazdu do kontroli. Zezwolenie zostało zatrzymane i unieważnione, a przewóz uznany za wykonywany bez zezwolenia.

Teraz wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 12 tysięcy złotych. Pojazd został usunięty na parking strzeżony, gdzie pozostanie do czasu wpłacenia kaucji na poczet przyszłej kary oraz okazania prawidłowego zezwolenia.

Czytaj także - Yulia wraz z dwójką dzieci musiała uciekać przed wojną na Ukrainie. Poznaj ich historię!

Źródło: WITD


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u