Spłonął zabytkowy dwór w Maczkowie pod Słubicami. W akcji 13 zastępów straży pożarnej!

18 kwiecień 2022
Autor: 
Spłonął zabytkowy dwór w Maczkowie pod Słubicami. W akcji 13 zastępów straży pożarnej! Fot. Maczków wieś Lubuskie

Nocny pożar zabytkowego dworu w miejscowości Maczków pod Słubicami. Z pożarem walczyło 13 zastępów straży pożarnej!

W poniedziałek, 18 kwietnia chwilę przed godziną 2 w nocy służby ratownicze z powiatu słubickiego otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru budynku w miejscowości Maczków. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego, który przejeżdżał w pobliżu samochodem wynikało, że doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów okazało się, że płonie opuszczony zabytkowy dwór. Ogień był mocno rozwinięty i obejmował praktycznie całe poddasze obiektu. W kluczowym momencie akcji gaśniczej w działaniach brało udział 13 zastępów straży pożarnej. 

Niestety ogień spowodował bardzo duże zniszczenia, dach zabytkowego dworku zawali się do wnętrza budynku. Strażacy zlokalizowali i opanowali pożar dopiero około godziny 5 nad ranem. Dogaszanie i niezbędne prace rozbiórkowe trwały do godziny 11. 

Przyczyny pożaru nie są obecnie znane i będą ustalane przez policję. Wiele wskazuje jednak na to, że doszło do podpalenia. 

Czytaj także - 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u