Pożar fermy indyków pod Cybinką. W akcji 14 zastępów straży pożarnej!

28 kwiecień 2022
Autor: 
Pożar fermy indyków pod Cybinką. W akcji 14 zastępów straży pożarnej! Fot. Nasze Słubice PL

Pożar fermy indyków w Białkowie pod Cybinką. W działaniach brało udział 14 zastępów straży pożarnej!

W czwartek, 28 kwietnia około godziny 19:40 w miejscowości Białków pod Cybinką doszło do pożaru jednego z budynków inwentarskich na fermie indyków. Na miejsce zadysponowano łącznie 14 zastępów straży pożarnej z powiatów słubickiego oraz krośnieńskiego. Z chwilą dojazdu pierwszych zastępów jeden z budynków o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych był w całości objęty pożarem.

Czarny dym widoczny z wielu kilometrów

Chmura gęstego czarnego dymu widoczna była m.in. w Gubinie, który oddalony jest 25 kilometrów w linii prostej od Białkowa. Sytuacja została już opanowana, strażacy zlokalizowali pożar po około godzinie akcji gaśniczej, w trakcie której prowadzono obronę zbiorników z gazem.

Ze wstępnych informacji wynikało, że w budynku znajdowały się zwierzęta, jednak po rozpoznaniu okazało się, że.obiekt był przygotowywany na przyjęcie drobiu. Nikt nie został poszkodowany. 

Z uwagi na małą ilość materiałów palnych nagromadzonych w budynku pożar był intensywny ale też szybko się zakończył. Sam budynek wykonano również z materiałów niepalnych. 

Czytaj także - Słubice: Strażacy zapraszają na dni otwarte. Zobacz, jak wygląda ich służba


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u