Ukraińcy zgwałcili dwóch chłopców w Lubuskiem? Policja: "To fake news!"

10 maj 2022
Autor: 
Ukraińcy zgwałcili dwóch chłopców? Policja: "To fake news" Redakcja/archiwum

"Gwałt w Kostrzynie nad Odrą. Uchodźcy z Ukrainy zgwałcili małych chłopców". Takie wpisy pojawiały się w mediach społecznościowych. Policja podkreśla, że to fake news.

W mediach społecznościowych zawrzało, gdy pojawiła się informacja o gwałcie w Kostrzynie nad Odrą. Poszkodowanymi mieli być dwaj mali chłopcy, a winnymi uchodźcy z Ukrainy. Sprawą zajęła się policja.

- Nie mieliśmy informacji i sygnałów w tej sprawie. Mimo to policjanci dokładnie sprawdzili, czy do takiego zdarzenia doszło - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Gwałt w Kostrzynie nad Odrą - to fake news

Lubuska Policja stanowczo dementuje informację, która pojawiła się w sieci. Sytuacja z Kostrzyna nad Odrą w ogóle nie miała miejsca.

Jak podkreśla podinsp. Maludy, fałszywe informacje dotyczące uchodźców są w obecnej sytuacji wykorzystywane do siania strachu i wywołania niepokoju społecznego. Nie należy wierzyć takim przekazom i zawsze weryfikować ich treść.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Próbował wyrwać torebkę 59-latce. Napastnik bił ją i kopał (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u