Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Turcji, w planach Chorwacja i Bułgaria

10 maj 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Turcji, w planach Chorwacja i Bułgaria Fot. Lubuskie.pl

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Wakacje już niebawem, a w planach nowe połączenia. Polecimy do Turcji, ale dodatkowo mają być rejsy do Chorwacji i Bułgarii.

Sztandarowym połączeniem z lotniska Zielona Góra - Babimost są znane już praktycznie wszystkim loty do Warszawy realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Port lotniczy wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego corocznie poszukuje jednak nowych rejsów.

Lotnisko Zielona Góra Babimost na wakacje

Gdzie polecimy z Babimostu w okresie wakacyjnym? Pewne są czarterowe rejsy do Antalyi w Turcji, które można już rezerwować w biurze podróży Coral Travel. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Połączenie to było realizowane po raz pierwszy w 2019 roku i cieszyło się wówczas sporym zainteresowaniem.

Na wakacje planowane jest uruchomienie również połączeń do Gdańska (dwa razy w tygodniu). Ponadto loty z Babimostu mają odbywać się do Rijeki (Chorwacja) leżącej nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego oraz Burgas w Bułgarii. Czy plany będą miały pozytywny skutek? Obecnie trwa procedura przetargowa dla zamówień związanych z Promocją Województwa Lubuskiego poprzez przewoźników lotniczych.

- Uważamy, że port lotniczy w Babimoście jest doskonałą alternatywą i uzupełnieniem oferty dla turystów z zachodniej Polski, jak również z regionu przygranicznego Niemiec - mówi w 2021 roku Marcin Jabłoński, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Przeczytaj też: Wypadek w Słonem koło Zielonej Góry. Mężczyzna zranił się piłą spalinową


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u