Ogromny pożar lasu przy granicy z Polską. Spłonęło blisko 800 hektarów!

24 czerwiec 2022
Autor: 
Ogromny pożar lasu przy granicy z Polską. Spłonęło blisko 800 hektarów! Redakcja/Archiwum

Ogromny pożar lasu w Niemczech, spłonęło blisko 800 hektarów łąk oraz lasów! Niepokojący zapach dymu czują mieszkańcy województwa lubuskiego mieszkający blisko granicy! 

W czwartek, 23 czerwca w rejonie Gohrischer Heide położonym w Saksonii w Niemczech wybuchł pożar lasu. W działaniach brały udział liczne jednostki straży pożarnej, które walczyły z żywiołem. Niestety w piątek, 24 czerwca z powodu silnych porywów wiatru ogień zaczął przybierać na sile i zajmować kolejne hektary lasu rozprzestrzeniając się w kierunku wschodnim.

W godzinach południowych czoło pożaru dotarło już do Brandenburgii. Istniało bardzo duże zagrożenie dla dzielnic Kosilenzien i Kröbeln, gdzie chwilę po godzinie 14:30 ogłoszono ewakuację mieszkańców. Akcję gaśniczą utrudniały silne porywy wiatru. W niektórych regionach wciąż zalegają niewybuchy z okresu II wojny światowej, co również wpływało na prowadzone przez straż działania.

W godzinach popołudniowych wiatr zaczął słabnąć. Dzięki determinacji służb udało się go opanować, w działaniach gaśniczych brały udział również śmigłowce oraz samoloty gaśnicze. 

Lubuszanie mieszkający przy granicy czują niepokojący zapach dymu

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzepinie uspokaja. - Okolica jest spowita siwym dymem. Jednostki straży są wzywane do rzekomych pożarów. Tymczasem z najwyższym prawdopodobieństwem dym pochodzi z wielkiego pożaru (ok. 500 ha), który trwa w powiecie Elbe-Elster na południu Brandenburgii. - piszą strażacy. 

W lubuskich lasach obowiązuje obecnie III najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Apelujemy o ostrożne obchodzenie się z ogniem! 

Czytaj także - Agresywny i pobudzony biegał po ulicy, uszkodził samochód. Mężczyzna zmarł w szpitalu!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u