W Zielonej Górze zawyły syreny alarmowe. Co się stało?

25 czerwiec 2022
Autor: 
W Zielonej Górze zawyły syreny alarmowe. Co się stało? Redakcja

W Zielonej Górze zawyły syreny alarmowe. Modulowany dźwięk był słyszalny w różnych częściach miast przez około 5 minut. 

W sobotę, 25 czerwca około godziny 12:18 w Zielonej Górze rozległ się modulowany dźwięk syren alarmowych, który był poprzedzony komunikatem głosowym. Syreny wyły przez blisko pięć minut nadając modulowany sygnał alarmowy przed spodziewanym zagrożeniem.

Dlaczego w Zielonej Górze zawyły syreny alarmowe?


У Зеленій Гурі завили сирени. Не хвилюйтеся, це була помилка в системі сигналізації.


Obecnie nie wiadomo co było przyczyną wzbudzenia się syren alarmowych w Zielonej Górze. Nie wystąpiła żadna sytuacja zagrażająca mieszkańcom miasta. Nie była to również zapowiedziana próba systemu alarmowania. Najprawdopodobniej doszło do awarii systemu. Około godziny 12:32 nadano ciągły sygnał, który oznacza odwołanie alarmu.

Aktualizacja, godzina 13:00 - "Informujemy o chwilowej utracie stabilności systemu alarmowania mieszkańców Zielonej Góry. Awaria została usunięta i wprowadzono modyfikację w celu wyeliminowania tego typu usterki." Czytamy w komunikacie Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Zielonej Górze.

 

Czytaj także - Rodzina spod Zielonej Góry to postrach całej wsi. Dziś odebrano im psy i ptaki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u