Ogromny pożar na granicy województw. Kłęby dymu widać z Zielonej Góry i Gorzowa!

31 lipiec 2022
Autor: 
Ogromny pożar na granicy województw. Kłęby dymu widać z Zielonej Góry i Gorzowa! Redakcja

Ogromny pożar na granicy województw lubuskiego oraz wielkopolskiego w rejonie miejscowości Zbąszynek. W akcji strażacy z kilku powiatów!

W niedzielę, 31 lipca około godziny 17:30 w rejonie miejscowości Zbąszynek doszło do pożaru na terenach rolnych. W wyniku silnych porywów wiatru ogień zaczął bardzo szybko się rozprzestrzeniać i w ciągu kilku chwil objął kilkanaście hektarów powierzchni.

Na miejsce zadysponowano strażaków z powiatów: zielonogórskiego, świebodzińskiego, nowotomyskiego oraz wolsztyńskiego. Sytuacja wciąż nie została opanowana a rozprzestrzeniający się ogień zagraża pobliskiemu kompleksowi leśnemu. Do działań gaśniczych zadysponowano również samoloty gaśnicze.

Czarny dym w okolicy

Kłęby dymu widoczne są z Gorzowa Wielkopolskiego oraz Zielonej Góry. Miejscowości te oddalone są od miejsca pożaru o odpowiednio 70 oraz 40 kilometrów w linii prostej!

Aktualizacja, godzina 19:30 Pożar wybuch na polu ze zbożem i błyskawicznie rozprzestrzenił się obejmując fragment kompleksu leśnego. Trwa akcja gaśnicza

Czytaj także - Pożar piwnicy budynku mieszkalnego w Zaborze. W akcji 6 zastępów straży pożarnej!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u