Fatalny wypadek Miedzińskiego w Zielonej Górze. Żużlowiec jest w stanie śpiączki farmakologicznej

27 sierpień 2022
Autor: 
Fatalny wypadek Miedzińskiego w Zielonej Górze. Żużlowiec jest w stanie śpiączki farmakologicznej Redakcja/Archiwum

Poważny wypadek Adriana Miedzińskiego podczas piątkowego meczu żużlowego w Zielonej Górze. Zawodnik Polonii Bydgoszcz jest w stanie śpiączki farmakologicznej.

Pierwszy półfinałowy mecz eWinner 1. Ligi pomiędzy Stelemetem Falubazem Zielona Góra a Abramczyk Polonią Bydgoszcz w cieniu fatalnego wypadku Adriana Miedzińskiego. Wszystko wydarzyło się podczas ósmego biegu. Na ostatnim łuku podczas pierwszego okrążenia Adrian Miedziński jadący w białym kasku stracił panowanie nad motocyklem i zderzył się z żużlowcem Falubazu Maxem Frickiem. Zawodnicy upadli na tor na wysokości maszyny startowej.

Poszkodowanym zawodnikom natychmiast została udzielona pomoc, po chwili na torze znajdowała się już karetka, do której trafił nieprzytomny Adrian Miedziński. Zawodnik Polonii Bydgoszcz został przetransportowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Wszyscy z niecierpliwością czekali na nowe informacje dotyczące stanu zdrowia Miedzińskiego, jednak dopiero w sobotę rano przekazano nowe, smutne informacje.

Adrian Miedziński przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej w zielonogórskim szpitalu. Zawodnik został wprowadzony w ten stan po upadku. Przeprowadzone badania wykazały uraz aksonalny oraz urazy odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. - czytamy w komunikacie na stronie klubu Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Czytaj także - Falubaz Zielona Góra odpalił się w półfinale. Żużlowcy rozbili Polonię Bydgoszcz (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u